LORENZ Z1 2017 MODEL 3 BAŞLIKLI 35DD - 11 BORU VE 1X1 UÇURTMA BAŞLIKLI BU FİYATA KAÇMAZ İnan Dedektör 0542 522 32 61

Ürün ID85190
Teslimat koşulları1-4 gün
KDV Dahil
26.500,00
 

Açıklama


Lorenz Metal Dedektörü (Lorenz Metal Detectors)

Lorenz Algılama Sistemlerinde yıllardır Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize en iyi dedektörleri sunmak için Almanya’da üretim yapmaktadır.

Lorenz Dedektörleri, daha önce test edilmiş ve başarıları kanıtlanmış Pulse İndüksiyon (Pulse Induction system) teknolojisini temel alır. Profesyonel ve amatör kullanıcılar yardımı ile ürünler geliştirilmiştir. Endüstriyel metal dedektörleri alanında Lorenz Dedektör Sistemleri farklı yeni ürünler sunuyor.

Not: Aşağıda mavi renkte yazılmış olan ürünlerin üzerine tıklayarak ilgili ürünün sayfasına kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Satışı Devam Eden Lorenz Metal Dedektör Modeller :

Lorenz DeepMax Z1

Lorenz Dedektör Deepmax Z1 Aksesuar Seti

Anasayfa İçin Tıkla..!!!

Markalar İçin Tıkla..!!!

Sıfır Dedektörler İçin Tıkla..!!!

İkinci El Dedektörler İçin Tıkla..!!!

EVET İDDİALIYIZ ORİJİNAL VE GARANTİLİ DEDEKTÖRLERİ BİZDEN DAHA UCUZ FİYATA SATAN YOK!

ARAYIN UYGUN FİYAT FARKINI BİZİMLE YAŞAYIN! 

TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI DEDEKTÖR FİRMASI DEPAR DEDEKTÖR'ÜN KARADENİZ BÖLGE BAYİİ SATIŞ MAĞAZASIYIZ.

TOPRAĞIN GİZLİ HAZİNELERİNİ İNAN DEDEKTÖR İLE KEŞFEDİN!

İSTER AL, İSTER SAT, İSTER TAKAS YAP!

HERKESE, HER KESEYE DEFİNE DEDEKTÖRÜ!

İSTER NAKİT İSTER KART İLE ÖDEME İMKANI VARDIR.

PTT KAPIDA KONTROLLÜ ÖDEME & TÜM KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI VARDIR!

FONKSİYON

LORENZ DEEPMAX Z1, hareketsiz Pulse GBS (Pulse Ground Balancing System = Titreşimli Toprak Ayar Sistemi) sistemini temel almaktadır.

Kısa ve şiddetli manyetik titreşimler öncelikle tespit başlığı vasıtası ile yayılır.Bu manyetik titreşimler, metal tipi iletken maddelerde, öncelikle girdap akımları oluşturur.

Bahsi geçen girdap akımları, metal objede korunacak ve başlık tarafından yayılan manyetik titreşim sona erdiğinde kaybolacaktır.Geciken tespit aşaması aynı tespit başlığı vasıtası ile (artık alıcı olarak görev yapmakta) gerçekleştiğinden dolayı bu girdap akımlarını tespit etmek mümkün.

Bu küçük gerilim değişikliklerini tespit etmek ve bu özel sinyalleri parazitlerden ayırabilmek için oldukça karmaşık elektronik devreler gereklidir.

Bu sinyalin ses aşamasına sahip olabilmesi için voltaj kontrollü osilatör (VCO) ile güçlendirilmesi gerekir, yani VCO başlığının tespit alanı yakınında metal belirdiğinde kulaklık veya dahili hoparlör vasıtası ile sinyal gönderir.

Birincil toprak titreşimleri vasıtası ile metal nesnede üretilen girdap akımları metal nesnenin iletkenliğine bağlı olarak farklı zamanlarda kaybolacaklardır.

Bu nedenle sınıflandırma devresi, birim süre zarfında alınan girdap akımları okumalarında gözle görülür gecikmeler vermektedir.

Ek olarak, Double D başlık ile metal veya metal olmayan her türlü maden için tespit mümkündür.

Bu, maddenin muhtemel türü hakkında daha fazla bilgi verir, üstelik yayılan ses sayesinde gömülü metal objenin yerini ve büyüklüğünü tespit etmeyi kolaylaştırır.

AVANTAJLAR

Pulse GBS sistemi, prensip olarak büyük çaplı başlık kullanma ve yüksek iletim gücü avantajlarına sahiptir.

Bunlar özellikle derinde yapılan tespitlerde gereklidir.

Çerçeveye takılı farklı boyut ve şekildeki kablolu başlıklar herhangi bir ayarlama gerektirmeden LORENZ DEEPMAX Z1’e bağlanabilir.

Dedektöre farklı başlık sistemleri ile otomatik olarak uyum sağlayacak, özel adaptasyon devresi ilave edildi.

Bu da, herhangi bir başlıkla bağlanıldığında, sıra dışı derinlik kabiliyeti sağlamaktadır.

Tespit başlığının çapı büyüdüğünde büyük objelere olan hassasiyet de artacaktır.

Aynı zamanda, daha küçük objeler daha az hassasiyetle tespit edilebileceklerdir.

Büyük nesneleri tespit etmek ve küçük objeleri görmezden gelmek için bu özellik tercih edilir.

Büyük başlıklar yüksek menzili tespit imkanı sunmaktadır.

Manyetik demir oksitlenme oluşan zorlu arazilerde bile LORENZ DEEPMAX Z1, Zemin Balans Sistemi kullanıldığında, hem demir ve hem de demir olmayan diğer metaller (altın, gümüş, bakır v.b.) için olağanüstü derinlik kabiliyeti sunacaktır.

Diğer cihazlar zemin etkilerinden sıkça etkilenir ve bu da daha derin tespitlerde derinliği azaltmaktadır.

LORENZ DEEPMAX Z1 ile tamamına yakın toprak türlerinde veya "hava testlerinde” neredeyse aynı derinlikteki nesneler saptanabilmektedir.

DEEPMAX Z1’in altın, gümüş ve bakır gibi demir olmayan madenlere karşı olan yüksek hassasiyeti yeni hedef analizi ve birçok değişik tespit amaçlı fonksiyonu cihazı üstün hale getirmektedir.

DEEPMAX Z1, tespit edilen her maden için ekranda (LCD) görüntülü işaret vermektedir.

Dedektör,okumadan kaynaklanan gecikmeye bağlı olarak, 000-099 arası numara verir ve buna göre maden sınıflandırılır. Hedef sınıflandırma devresi bazı durumlarda metal objenin büyüklüğünden etkilenir, bundan dolayı ufak sikkeleri büyük maden parçası olarak tanımlayabilir.

LORENZ DEEPMAX Z1 aynı zamanda zorlu toprak şartlarında 26 cm ve 35 cm DD başlıklarla daha sofistike ve arındırılmış demir ve demir olmayan diğer madenler için hedef analizi sunmaktadır. Dedektör aynı zamanda kulaklık veya hoparlör yolu ile sesli uyarı vermektedir.

Derinlik tespit testlerine göre (havada yapılan testler) sonuçlar birçok tipteki toprağa göre neredeyse aynıdır ve bundan dolayı da standart titreşim indüksiyonlu (Pulse Induction) veya sinüs dalga tipi VLF-TR dedektörlerine göre önemli derecede yüksek olasılıklı sonuçlar elde edilmektedir.

UYGULAMALAR

DEEPMAX Z1, profesyonel tespit ve tespit uygulamaları için geliştirildi.

Birçok değişik tespit başlığı bu metal dedektöre bağlanabilir.

Büyük alanlar çerçeve başlıklar ile verimli bir şekilde taranabilir.

Tuzlu su, değişik toprak türleri veya hava sıcaklığı değişimleri, DEEPMAX Z1’in tespit menzilini çok az etkileyebilir.

Çivi veya folyo tipi istenmeyen objeleri ayrıştırabilir veya istenmeyen ufak objeler olarak tanıtabilir, böylece daha büyük ve daha derinde yer alan objelere odaklanabilirsiniz. DEEPMAX Z1, ufak tespit başlıkları ile bağlandığında, derinde yer alan ufak objeleri tespit konusunda mükemmel bir araçtır.

LORENZ DEEPMAX Z1 Dedektör Seti (Standart)

DEEPMAX Z1 ana ünite , taşıma çantası, şarj edilebilir harici NiMH batarya 12V9,5Ah, omuz- kemer askısı, hızlı şarj cihazı (100-240VAC), Euro AC- şebeke kablosu , kulaklık, kullanım kılavuzu, taşıma askısı ve çantası ile birlikte 1m x 1m çerçeve başlık ve teleskopik S kutuplu 3 adet çubuk ile birlikte 35cm double D başlık.

Tespit Derinlikleri
Maden türü /
tespit başlığı
35 cm
DD başlık
45 cm
başlık
1 x 1 m çift
çerçeve kare
başlık
1,5 x 1,5 m çift çerçeve kare
başlık
Altın külçe
çap = 0,5 cm
28 cm 30 cm(X) X X
Gümüş para çap = 2,5 cm 50 cm 55 cm 50 cm (X) X
Pirinç levha 10 x 10 cm 100 cm 110 cm 145 cm 170 cm
Teneke Kutu (Cola vb) 0,33 l 120 cm 130 cm 165 cm 200 cm
Demir kutu 30 x 18 x 15 cm 170 cm 200 cm 280 cm 340 cm  

Üretici Firma verileridir.

X: Tespit başlığı menzili dışında

Tespit derinlikleri, hava ortamı kullanılarak kaydedilmiştir;

DELAY4/GND4, SENS5

Tespit derinlikleri, farklı zemin veya gecikme tespiti ayarlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Daha büyük metal objeler ile çok daha yüksek derinliklerin tespiti beklenebilir.

Opsiyonel aksesuar olarak satılan

Lorenz Z1 Veri Kaydedici Surfer 11 yazılımı yalnız Lorenz Z1 serisinin bir özelliğidir.

Alan verisi toplandıktan sonra, Surfer 11 yazılımı USB Çubuğunda saklanan verileri bilgisayar üzerinde birkaç dakika içinde kolaylıkla ve doğru olarak renkli haritalara, eş yükselti, yüzey, görüntü ya da vektör haritalarına dönüştürür.

Dolayısıyla ilave bir Scripter Yazılımı, altısı iki boyutlu altısı üç boyutlu olmak üzere her alanda otomatik olarak on iki harita oluşturur. Böylece operatör farklı ayırım ve haritalandırma yöntemleri arasında tercih yapabilir.

Lorenz Detecting Systems tarafından geliştirilen yeni Veri Kaydedici Donanımı ve Yazılımı öncelikle kullanım kolaylığı sunar, Son derece hassas çalışır ve ekonomiktir. Lorenz Z1 yalnız birkaç kontrol düğmesi ile veri toplama hem yeni başlayanlar için hem de mühendisler, jeologlar, arkeologlar, bilim insanları ve daha pek çokları gibi profesyoneller için zevkli hale gelir.Kullanıcılar çoğunlukla dökülen atıklar, göktaşları, patlamış mühimmat ya da kayıp uçakları araştırırlar.Gereksiz işlevler için operatörün aklı karışmaz.Yorumlar

Diğer Ebatlar